Projekt Zorro - N.O.C - 350Z

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Projekt Zorro

Další články o Zetku

Projekt ZorroMonstrózní výkon, špičková ovladatelnost, agresívní vzhled – to jsou základní prvky charakterizující přestavbu Nissanu 350Z v projektu Zorro.Motor:

Monstrózní výkon – za pomoci kompresorového kitu firmy Stillen dochází ke zvýšení výkonu ze sériových 280 koní na 410 koňských sil na spojce ( 340 koní na kolech ) a kroutící moment se zvedá na úctyhodných 450 Nm na kolech. Z 0 na 100 km/h dokáže Zorro zrychlit za 4,5s.


Další úpravy motorového prostoru zahrnují odlehčené řemenice Unorthodox Racing, které pomáhají nárůstu výkonu o zhruba 15%, další koňské síly dodává sportovní spojka společně s odlehčeným setrvačníkem. Nechybí zde ani sportovní olejový chladič a rovněž také vodní chladič Stillen.

Výfukový systém:

Zrychlení reakce na vaše pokyny převodovému ústrojí má na starosti zkrácené řazení a nepřeslechnutelný zvuk dodává duální sportovní výfukový systém laděný od svodů až po koncovky, rovněž od firmy Stillen. Ten přispívá k nárůstu výkonu o 16 koní v 5600 ot./min.    Podvozek:

Špičková ovladatelnost – jejím základem je výškově stavitelný podvozek D2 Racing, jež umožní nastavení odklonu náprav a nastavení tuhosti v 36-ti úrovních. Podle stavu vozovky lze tak vůz snížit a maximálně přitvrdit či naopak zvýšit a naladit Nissan do komfortního provedení.

Zabránění ohýbání a kroucení karoserie má na starosti nejen rozpěrná tyč v motorovém prostoru, ale i nápravy získávají podporu v kompletní sadě stabilizátorů pro přední i zadní nápravu.  

Brzdy:

Díky nárůstu výkonu je zapotřebí i silnější brzdový systém. Firma D2 Racing dodává pro tento vůz osmipístkové třmeny s 330mm kotouči. Za jejich spolehlivostí a účinností stojí bezpočet hodin strávených na závodních vozech této firmy.

Exteriér:

Agresivní vzhled – stará známá pravda říká, že kola dělají auto a u projektu Zorro to platí dvojnásob. Devatenáctipalcové ráfky Veilside Andrew Baccarat v turbínovém vzhledu navíc obouvají pneumatiky Matador, přičemž tento slovenský výrobce obouvá i řadu závodních týmů a je schopen dodat na individuální přání zákazníka potisk pneumatiky – bělostné nápisy Projekt Zorro na černých pláštích vypadají opravdu úchvatně. Poslední a neodmyslitelnou část vzhledu bude dotvářet kompletní bodykit z produkce SH motor, který bude vyroben z kompozitových prvků  (karbon, kevlar, sklolaminát).

O design se postaral jeden z nejlepších žáků designera Václava Krále, Jan Hrbek.Cena této přestavby je cca 1 500 000, Kč, vůz k přestavbě dodá zákazník...

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky